کلاس توانبخشی ورزشی در کرج

بسیاری از افراد بر این تصور هستند که ورزش و شرکت در کلاس‌های گروهی یا خصوصی در باشگاه مختص افرادی است که دارای بدن سالم و بی نقص هستند. اما آیا می‌دانید انواع حرکات ورزشی اختصاصی در قالب کلاس های توانبخشی وجود دارند که بر اساس بیومکانیک ورزشی طراحی شده و برای افراد که به هر دلیل قادر به انجام حرکات ورزشی مانند بقیه افراد نیستند، وجود دارند؟ باشگاه ورزشی آتور توانبخشی ورزشی را برای شما آماده کرده است که حتی در طول بیماری یا حتی در زمان کهولت سن نیز، بتوانید بدن خود را در بهترین حالت ممکن حفظ کنید. در ادامه بیشتر در این باره صحبت کرده و با کلاس توانبخشی ورزشی در کرج آشنا خواهیم شد. 

دستگاه بادی کامپوزیشن

برنامه‌های تخصصصی

مربیان مجرب

تجهیزات پیشرفته

با بیومکانیک ورزشی بیشتر آشنا شویم

ابتدا بهتر است قبل از پرداختن به کلاس های توانبخشی در کرج آشنایی جزئی با بیومکانیک ورزشی که پایه و اساس این کلاس‌ها است آشنا شده تا با آگاهی کامل انتخاب خود را انجام دهیم. بیومکانیک ورزشی یک رشته است که اصول فیزیک و مکانیک را برای درک و ارتقای عملکرد انسان در ورزش و فعالیت‌های بدنی به کار می‌گیرد. این مفهوم به مکانیک پیچیده بدن انسان در طول حرکات ورزشی می‌پردازد و بینش‌های ارزشمندی را برای ورزشکاران، مربیان و دانشمندان ورزشی ارائه می‌دهد. بیومکانیک ورزشی چگونگی تعامل نیروها، حرکت و ساختار بدن برای تولید حرکات ورزشی مختلف را بررسی می‌کند. درواقع به دنبال بهینه سازی عملکرد، جلوگیری از صدمات و بهبود تکنیک از طریق یک دید علمی است. در این روش از طریق حوزه‌های کلیدی زیر به ورزشکاران کمک می‌شود.

کدام افراد می توانند برای کلاس توانبخشی ورزشی در کرج اقدام کنند؟

کلاس های توانبخشی ورزشی نقش مهمی در کمک به بهبودی افراد از آسیب‌ها و بهبود آمادگی جسمانی ایفا می‌کند. اثربخشی این کلاس‌ها به شدت تحت تأثیر بیومکانیک ورزشی است که شامل مطالعه نحوه حرکت بدن در طول فعالیت بدنی می‌شود. با این حال بزرگترین سوالی که در این جا وجود دارد این است که کلاس های توانبخشی ورزشی مناسب چه افراد و چه گروه های سنی است؟

  1. افراد مسن و توانبخشی ورزشی : با کهولت سن، بدن ما دستخوش تغییرات فیزیولوژیکی مختلفی از جمله کاهش توده عضلانی، کاهش تراکم استخوان و کاهش انعطاف پذیری مفاصل می‌شود. این عوامل می توانند بهبود آسیب دیدگی را چالش برانگیزتر کنند. با این حال، بیومکانیک ورزشی بینش‌های ارزشمندی را برای تنظیم برنامه‌های توانبخشی ورزشی برای پاسخگویی به نیازهای خاص افراد مسن ارائه می‌دهد.
  2. ملاحظات عضلانی و اسکلتی : ارزیابی‌های بیومکانیکی در کلاس های توانبخشی می‌تواند به شناسایی نقاط ضعف در افراد مسن کمک کند. سپس می‌توان تمرین‌ها و تکنیک‌های سفارشی شده را تجویز کرد. به عنوان مثال، تمرینات مقاومتی می‌تواند به ایجاد توده عضلانی و قدرت کمک کند، در حالی که تمرینات کششی م‌تواند انعطاف پذیری مفاصل را بهبود بخشد.
  3. تجزیه و تحلیل راه رفتن : تجزیه و تحلیل راه رفتن، یکی از اجزای کلیدی بیومکانیک، می‌تواند اطلاعات ارزشمندی در مورد الگوهای راه رفتن و دویدن فرد ارائه دهد. افراد مسن اغلب تغییراتی را در راه رفتن خود تجربه می‌کنند که می‌تواند منجر به افزایش خطر سقوط و آسیب شود. با تجزیه و تحلیل راه رفتن، متخصصان توانبخشی ورزشی می‌توانند برنامه هایی را طراحی کنند که به کاهش این چالش ها کمک کند
  4. بیماری حرکتی و توانبخشی ورزشی : این مورد مانع مهمی برای شرکت در کلاس های عمومی باشگاه است، زیرا می‌تواند منجر به ناراحتی، تهوع و حتی استفراغ در حین فعالیت‌های بدنی شود. بیومکانیک ورزشی چاره ی این مشکل است.
  5. سکته قلبی و عروقی و توانبخشی ورزشی : افرادی که سکته قلبی عروقی را تجربه کرده اند اغلب نیاز به کلاس توانبخشی ورزشی در کرج دارند تا توانایی‌های فیزیکی و کیفیت کلی زندگی خود را بازیابند. بیومکانیک ورزشی می‌تواند در توسعه برنامه‌های توانبخشی که بازماندگان سکته با آن‌ها مواجه هستند، کمک کند.

برنامه کلاس ها

بیومکانیک ورزشی و کلاس توانبخشی ورزشی در کرج

مزایت اصلی کلاس توانبخشی ورزشی در کرج و باشگاه آتور، فرصت طراحی حرکت های ورزشی براساس بیومکانیک ورزشی است که از نظر علمی برای کارایی و پیشگیری از آسیب‌ها بهینه شده باشند.از طریق تجزیه و تحلیل بیومکانیکی، ورزشکاران می‌توانند تکنیک‌های خود را اصلاح کنند و در عین حال که خطر آسیب را کاهش دهند. البته حرکات توانبخشی مرتضی نعمتی در این کلاس‌ها ارائه می‌شوند که خود برای رسیدن به بهترین نتیجه کمک خواهد کرد.

طراحی حرکات ورزشی با توجه به درجه آسیب شخصی

کلاس توانبخشی ورزشی در کرج، آسیب‌های فردی را در نظر می‌گیرند یعنی طراحی حرکات ورزشی متناسب با میزان آسیب شخصی بسیار مهم است

خواه رگ به رگ شدن مچ پا، پارگی رباط ها یا یک بیماری مزمن مانند تاندونیت باشد و یا یک بازیکن فوتبال که پس از کشیدگی همسترینگ بهبود می یابد، ممکن است در تمریناتی شرکت کند که بر تقویت گروه های عضلانی خاص درگیر در مکانیک دویدن تمرکز دارد.

دریافت مشاوره رایگان

برای دریافت مشاوره رایگان کارشناسان و مربیان آتور برای کلاس توانبخشی بر روی دکمه زیر کلیک کنید.

کلاس توانبخشی ورزشی در کرج و باشگاه آتور چه مزایایی دارد؟

کلاس توانبخشی ورزشی در کرج و باشگاه آتور مانند دیگر کلاس های آتور مزایای بسیاری به همراه دارند که آگاهی از آن‌ها برای افرادی که قصد دارند در این کلا‌س‌ها شرکت کنند ضروری است.

پشتیبانی در حین و بعد از کلاس

شرکت در کلاس توانبخشی ورزشی در کرج به ورزشکاران یک سیستم پشتیبانی های حین و پس از کلاس در طول مسیر بهبودی خود ارائه می‌دهد. متخصصان آموزش دیده مانند مربیان، شرکت کنندگان را در اجرای اصول بیومکانیکی در برنامه های توانبخشی خود راهنمایی می‌کنند. علاوه بر این، پشتیبانی زمانی که کلاس تمام می‌شود، پایان نمی‌یابد. بسیاری از برنامه‌ها، پیگیری‌های پس از کلاس را ارائه می‌دهند که نظارت مستمر و تنظیم برنامه‌های توانبخشی را فراهم می‌کنند. البته مشاوره با کارشناسان ورزشی آتور نیز در این زمینه می‌تواند یکی از بهترین گزینه‌ها برای افرادی باشد که اطلاعات کمی درباره این کلاس‌ها دارند.

تعداد جلسات انعطاف پذیر با توجه به درجه آسیب

یکی دیگر از مزایای قابل توجه ، تعداد جلسات منعطف با توجه به میزان آسیب دیدگی است. برخلاف پروتکل‌های سنتی توانبخشی یک‌اندازه، این کلاس‌ها امکان یک رویکرد سفارشی را فراهم می‌کنند. ورزشکاران می توانند با سرعت خود پیشرفت کنند و در صورت لزوم تعداد جلسات را افزایش یا کاهش دهند.

شرکت در کلاس ها به صورت غیر حضوری

برای افرادی که توانایی شرکت در کلاس‌های توانبخشی ورزشی باشگاه به صورت حضوری وجود ندارد، کلاس هایی در قالب خدمات غیرحضوری ارائه می‌شود. در این کلاس‌ها افراد می‌توانند از منزل و با گرفتن برنامه ورزشی و البته با نظارت مربی‌های مجرب به فعالیت ورزشی خود ادامه دهند.

پکیج های غیر حضوری کلاس توانبخشی آتور در کرج

دوره های غیر حضوری باشگاه ورزشی تخصصی آتور ویژه شاغلین، سالمندان و افرادی که دچار آسیب های جسمانی یا ناتوانی حرکتی شده اند.

پکیج پایه

399.000 تومان

ماهانه (صورت حساب ماهانه)
تعهد 12 ماهه

این پکیج به شما امکان میدهد که در هفته 4
جلسه به کلاس ها دسترسی داشته باشید

4 x دسترسی در هفته

+ دسترسی نامحدود ایروبیک

برنامه آموزشی فردی
مکمل غذایی + برنامه غذایی
اسکن ماهانه بدن
گارانتی پشتیبانی

پکیج حرفه ای اقتصادی

599.000 تومان

ماهانه (صورت حساب ماهانه)
تعهد 12 ماهه

این پکیج به شما امکان میدهد که در هفته 3جلسه به کلاس ها دسترسی داشته باشید

3 x دسترسی در هفته

+ دسترسی نامحدود ایروبیک

برنامه آموزش فردی
مکمل غذایی پروتینی
اسکن ماهانه بدن
گارانتی پشتیبانی

پکیج VIP

999.000 تومان

ماهانه (صورت حساب ماهانه)
تعهد 12 ماهه

این پکیج به شما امکان میدهد که در هفته 2 جلسه به کلاس ها دسترسی داشته باشید

2 x دسترسی در هفته

+ دسترسی نامحدود ایروبیک

برنامه آموزش فردی
مکمل پروتئینی وی
اسکن ماهانه بدن
گارانتی پشتیبانی

درباره دکتر مرتضی نعمتی بیشتر بدانید

در این قسمت برای تکمیل اطلاعات مواردی را ارائه می‌دهیم تا درباره دکتر مرتضی نعمتی بیشتر بدانید. دکتر مرتضی نعمتی موسس و مربی در باشگاه آتور متخصص رشته بیومکانیک ورزشی و تحصیل کرده در این رشته است. وی همچنین مربی رسمی فدراسیون در رشته بدن سازی، آمادگی جسمانی و توان بخشی ورزشی است.

به همین دلیل شما می توانید با خاطری آسوده در کلاس توانبخشی ورزشی در کرج شرکت کرده و نتیجه مناسب را از آن دریافت کنید. کلاس‌ها به صورت خصوصی و نیمه خصوصی برگزار شده و به صورت 10 جلسه در ماه به علاوه بادی کامپوزیشن و نوشیدنی رایگان است. کلاس‌های نیمه خصوصی دو نفره و سه نفره به بالا است. شما با مراجعه به سایت می‌توانید از شرایط دوره‌ها آگاه شده و همچنین شماره تماس و آدرس باشگاه را نیز مشاهده کنید.

کلاس توانبخشی ورزشی در کرج باشگاه آتور

سخن پایانی

کلاس های توانبخشی برای افرادی که مشکلات حرکتی یا کهولت سن داشته یا از به تازگی از بیماری فارغ شده‌اند می‌تواند بهترین انتخاب باشد. شما می‌توانید با استفاده از بیومکانیک ورزشی، کلاس توانبخشی ورزشی در کرج را شرکت کرده و تمامی حرکات را کاملا اصولی انجام داده تا به نتیجه عالی دست پیدا کنید.

برای ثبت نام کلاس توانبخشی ورزشی در کرج فرم زیر را پر کنید.

"*" indicates required fields

4 1 رای
امتیاز به مطلب
اشتراک در
اطلاع از
0 نظرات
بازخوردهای اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
0
لطفا نظر دهید.x

به باشگاه آتور خوش آمدید

از طریق فرم زیر در کلاس‌ها ثبت نام کنید