کلاس کراس فیت در کرج

کلاس کراس فیت در کرج یک نوع تمرین فیزیکی و تمرینات بدنسازی است که امروزه جهت ایجاد آمادگی بدنی مورد توجه بسیاری از افراد قرار گرفته است. حرکات تمرینی این سبک ورزش شامل طیف وسیعی از حرکات ژیمناستیک، وزنه‌برداری، روئینگ، دویدن و غیره است که تعداد جلسات کلاس آن با توجه به سطح ورزشکار به صورت اصولی و استاندارد تعیین می‌شود. پس اگر ساکن کرج هستید و به دنبال یک باشگاه با امکانات و تجهیزات مناسب در این منطقه هستید، ما با تا انتهای این مقاله همراه شوید. در این مقاله ضمن آشنایی با مفهوم کراس فیت چیست؟ شما را با تمرینات اختصاصی این ورزش آشنا خواهیم کرد.

ورزش کراس فیت چیست؟

ورزش کراس فیت یا ورزش تناسب اندام عملکردی یک روش تمرینی است که شامل تمرینات قدرتی، استقامتی و انعطاف‌پذیری می‌شود که شرکت در کلاس‌های آن برای آقایان و خانم ها بسیار مناسب است. یکی از ویژگی‌های مهم CrossFit، برخورداری از تمریناتی با شدت بالا و زمان کوتاه است که در هر جلسه یک برنامه تمرینی مشخص و متنوعی برای شرکت کنندگان ارائه می‌شود. در این برنامه‌ها، تمرینات مختلف به صورت دوره‌ای و با زمان محدود انجام می‌شوند تا استقامت، قدرت و عملکرد جسمانی بهبود یابد.

اگر جزو دسته افرادی هستید، که به تازگی به این ورزش روی آورده‌اید، حتما این تمرینات را زیر نظر مربی باتجربه و در باشگاهی مجهز شروع کنید تا بدنتان به آرامی به این ورزش عادت کند و به قدرت جسمانی شما تقویت شود. لازم است بدانید که با توجه به تعدد  باشگاه‌های ورزشی در سراسر نیا و استقبال ورزشکاران از این ورزش، مسابقات جهانی کراس فیت نیز هر ساله برگزار می‌شود و افراد زیادی برای رقابت در آن شرکت می‌کنند.

دستگاه بادی کامپوزیشن

برنامه‌های تخصصصی

مربیان مجرب

تجهیزات پیشرفته

نحوه برگزاری کلاس کراس فیت در کرج، باشگاه آتور

کراس فیت یک ورزش با حرکات ثابت تعیین شده نیست و هر باشگاه دارای برنامه‌ها و سبک خاص خود است. به طور کلی، گرم کردن یک اصل مقدماتی در این ورزش است و به آمادگی مفاصل ورزشکاران برای انجام حرکات قدرتی و با شدت بالا موثر است. در این راستا تمرینات قدرتی، کششی و حرکتی نیز به شکل‌های مختلف مانند طناب دوبل، بارفیکس یا ایستادن روی دست انجام می‌شود تا بدن ورزشکاران قوی‌تر شود.

همانطور که گفته شد، در حال حاضر باشگاه‌های مختلفی در سراسر کشور در رشته کراس فیت فعالیت دارند که باشگاه آتور در کرج از جمله آنها است. کلاس کراسفیت در کرج و باشگاه آتورحدود یک ساعت طول می‌کشد و چهار مولفه هم در تمرینات از جمله گرم کردن بدن، قدرت و مهارت، تمرینات روزانه و خنک کردن یا حرکتی مورد توجه قرار می‌گیرد. در این باشگاه اسکن سه بعدی بدن با دستگاه کامپوزیشن با هدف ارزیابی وضعیت سلامت و تناسب اندام انجام می‌شود تا متناسب با آن برنامه تمرینی برای ورزشکار لحاظ شود.

برنامه کلاس های کراس فیت در کرج

فواید کلاس کراس فیت برای بدن

کراس فیت به دلیل شدت بالا و تنوع تمرینات، می‌تواند برای سلامتی و وضعیت بدنی شما فواید زیادی داشته باشد. در زیر تعدادی از این فواید را بررسی می‌کنیم:

 • افزایش قدرت بدنی : تمرینات کلاس کراس فیت باشگاه آتور در کرج شامل تمرینات قدرتی و وزنه‌برداری هستند که باعث تقویت عضلات و افزایش قدرت بدنی می‌شوند. این تمرینات می‌توانند به شما کمک کنند تا بتوانید وظایف روزمره خود را با سهولت بیشتری انجام دهید.
 • بهبود استقامت بدنی : تمرینات تحمل وزن بدن و کاردیوواسکولری در کراس فیت، باعث افزایش استقامت قلب و ریه می‌شوند. با انجام منظم این تمرینات، می‌توانید بهبود قابل توجهی در سطح استقامت خود تجربه کنید و از توانایی بیشتری در انجام فعالیت‌های روزمره و ورزش‌های دیگر برخوردار شوید.
 • افزایش انعطاف‌پذیری بدن : کراس فیت شامل تمرینات انعطاف‌پذیری است که باعث افزایش محدوده حرکت و انعطاف‌پذیری عضلات و مفاصل بدن می‌شود. این کار به شما کمک می‌کند تا مصدومیت‌ها و آسیب‌های مربوط به عضلات و مفاصل را کاهش داده و عملکرد حرکتی بهتری داشته باشید.
 • افزایش سوخت و ساز بدن : تمرینات کراس فیت باعث افزایش سرعت متابولیسم بدن شما می‌شوند. این به معنای افزایش سوخت و ساز بدن است، که منجر به سوزاندن چربی بیشتر، حفظ وزن سالم و حتی افزایش سطح انرژی در طول روز می‌شود.
 • بهبود تعادل و هماهنگی اندام‌های بدن : انجام تمرینات کراس فیت در کلاس کراس فیت در کرج و باشگاه آتور که شامل تمریناتی متنوع از جمله حرکات هالتر و تمرینات تعادلی است، می‌تواند به بهبود تعادل و هماهنگی بدنی شما کمک کند. این مهارت‌های حرکتی در فعالیت‌های روزمره و ورزش‌های دیگر نیز بسیار مفید هستند.
 • ارتقای روحیه اعتماد به نفس : تمرینات شدید و چالش‌برانگیز کراس فیت می‌توانند بهبود روحیه و اعتماد به نفس شما را نیز به همراه داشته باشند. پشتوانه قوی کراس فیت و رقابت‌های گروهی در کلاس‌ها، احساس انگیزه و تحمل در برابر چالش را در شما تقویت می‌کند و به واسطه آنها می‌توانید عملکردتان را بهبود دهید و به اهدافتان برسید.

 

به طور کلی، کراس فیت با ترکیب تمرینات قدرتی، استقامتی و انعطاف‌پذیری، می‌تواند تمام جوانب سلامتی و وضعیت بدنی شما را بهبود بخشد. با این حال، همیشه مهم است که قبل از شروع فعالیت در هر برنامه تمرینی جدید، با مربی خود مشورت کنید تا تکنیک‌های صحیح اجرای تمرینات را فرا بگیرید و اصول ایمنی در این ورزش را رعایت کنید.

دریافت مشاوره رایگان

برای دریافت مشاوره رایگان کارشناسان و مربیان آتور برای کلاس کراس فیت در کرج بر روی دکمه زیر کلیک کنید.

برنامه تمرینی کلاس کراس فیت آتور در شهر کرج

ورزش کراس فیت بر سه اصل مهم ایمنی، اثربخشی و بهره‌وری استوار است و توان ورزشی ورزشکاران را در طول زمان افزایش می‌دهد. بنابراین از برنامه‌های تمرینی مخصوص کراس فیت می‌توان به تمرینات هوازی، پلایومتریک انفجاری، ژیمناستیک، تمرین سرعت، استقامت، کار با وزنه و ورزش‌های دیگر است. تمام این تمرینات، اجزای اصلی بدن برای رسیدن به تناسب اندام را درگیر می‌کند.

بنابراین شما ورزشکاران بعد از مدتی که تمرینات گروهی کلاس کراس فیت در کرج و در آتور را انجام دهید، فاکتورهای مهمی در بدن شما از جمله آمادگی جسمانی، قدرت و استحکام عضلات، توان و نیرو، سرعت و چابکی به میزان چشمگیری افزایش می‌یابد. به طور کلی این تمرینات شامل دویدن، بارفیکس، رفتن بر زمین و غیره است.

البته توجه داشته باشید که این تمرینات ساده و راحت نیستند. چرا که بیشترین فشار ناشی از تمرینات در بازه زمانی 45 دقیقه تا یک ساعت به بدن وارد می‌شود تا شما را برای فعالیت‌های روزمره و شرایط ناشناخته زندگی آماده کند. پس اگر قصد ثبت نام کلاس کراس فیت در کرج و باشگاه آتور را دارید حتما برای بهره‌مندی از خدمات مشاوره با کارشناسان ما تماس بگیرید تا شما را در جریان برنامه تمرینی این ورزش قرار دهند.

کلاس‌های کراس فیت برای چه افرادی مناسب است؟

کلاس‌های کراس فیت مناسب برای افرادی با انواع سطوح تناسب‌اندام و تجربه ورزشی است. این کلاس‌ها برای افرادی که به دنبال یک تمرین جسمانی جامع و چالش‌برانگیز هستند، بسیار مناسب هستند. مهم‌ترین ویژگی این کلاس‌ها، توجه به قدرت عمومی بدن است، به طوری که شامل تمرینات قدرتی، استقامتی، تناسب اندام، تعادل و انعطاف‌پذیری می‌شوند.

مزیت اصلی کلاس‌های کراس فیت در کرج این است که قابل تنظیم برای افراد با سطوح مختلف تناسب‌اندام است. بنابراین شما با توجه به سطح خود، می‌توانید در تمرینات مختلف شرکت کنید و سطح خود را به تدریج از مبتدی به حرفه‌ای افزایش دهید. بنابراین، این کلاس‌ها برای افراد مبتدی که به دنبال بهبود قدرت و تناسب اندام هستند، مناسب هستند. البته اگر دارای مشکلات جسمانی خاصی مانند مصدومیت‌های قدیمی یا بیماری‌های مزمن هستید، قبل از شروع کلاس‌های کراس فیت، با پزشک خود مشورت کنید.

از آنجایی که این رشته ورزشی روی فرم‌دهی بدن، رشد عضلات، لاغری و کاهش وزن اثرگذاری مطلوبی دارد، کراس فیت بانوان بیشترین طرفدار را دارد. این ورزش به دلیل گروهی و اجتماعی بودن برای خانم‌ها بسیار مناسب است و روی روحیه آنها تاثیر مثبت می‌گذارد.

مزایای کلاس کراس فیت در کرج

تجهیزات و لوازم مورد نیاز برای شرکت در کلاس کراس فیت در کرج و آتور

برای شرکت در کلاس‌های کراس فیت باشگاه آتور، نیاز به تجهیزات خاصی اما ساده و قابل دسترس خواهید داشت. تجهیزات موجود در مجموعه ورزشی آتور به سادگی نیاز شما ورزشکاران را برطرف خواهند کرد.. از جمله این تجهیزات می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

 • هالتر یکی از تجهیزات اصلی در کلاس کراس فیت است. این نوع وزنه‌برداری متعادل و با دسته‌های قابل نصب و جدا شدن است. با استفاده از هالتر می‌توانید در تمریناتی مانند بنچ پرس، خم کردن پا و شانه‌اندازی شرکت کنید.
 • کتل بال یک توپ فلزی با دسته است که برای تمریناتی مانند کیتل بل‌سوینگ، توپ‌پرتابی و تمرینات دیگر مورد استفاده قرار می‌گیرد. وزنه‌های مختلفی از کیتل بل وجود دارد تا بتوانید با توجه به توانایی و استحکام خود، از آنها استفاده کنید.
 • توپ وزنه‌برداری یک توپ سنگین با جنس مقاوم است که به عنوان یک تجهیزات مفید در تمریناتی مانند توپ‌پرتابی، برخی از حرکات شانه‌اندازی و تمرینات مشابه استفاده می‌شود.
 • جعبه پلی‌ومر یا جعبه پلایو با ارتفاع متغیر، برای تمریناتی مانند بالابری و تمرینات با شدت بالا استفاده می‌شود. معمولا این جعبه‌ها از مواد مقاوم و ضد لغزش ساخته می‌شوند.
 • بندهای TRX یک سیستم تمرین با وزن بدن است که روی درب یا قاب درست شده نصب می‌شوند. با استفاده از این بندها می‌توانید تمرینات استحکام، تعادل و انعطاف‌پذیری را انجام دهید.

بر این اساس، تعداد تجهیزات مورد نیاز در کلاس‌های کراس فیت نسبتا کمتر است و از این بابت جای هیچ نگرانی وجود ندارد.

تعرفه کلاس کراس فیت در کرج چقدر است؟

تعرفه کلاس کراسفیت در کرج و در باشگاه آتور ممکن است بسته به مکان و مرکز ورزشی، آدرس باشگاه، سطح تجهیزات و خدمات ارائه شده متفاوت باشد. همچنین، عوامل دیگری مانند مدت زمان کلاس، تعداد جلسات در هفته و نوع عضویت نیز می‌توانند در تعیین تعرفه‌ها تأثیرگذار باشند. برای اطلاع از جزییات این کلاس‌ها با شماره تماس مجموعه ورزشی آتور ارتباط بگیرید.

برای ثبت نام در کلاس کراس فیت در کرج فرم زیر را پر کنید.

"*" indicates required fields

4.3 4 آراء
امتیاز به مطلب
اشتراک در
اطلاع از
0 نظرات
بازخوردهای اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
0
لطفا نظر دهید.x

به باشگاه آتور خوش آمدید

از طریق فرم زیر در کلاس‌ها ثبت نام کنید