مطالبی که در این مقاله خواهید خواند

خداحافظی با زود انزالی: برنامه ورزشی گام به گام برای کنترل انزال

انزال زودرس یک مشکل شایع جنسی در مردان بوده و می‌تواند دردسرهای زیادی را در زندگی زناشویی ایشان ایجاد کند. در سال‌های اخیر و با پیشرفت علوم ورزشی، انجام ورزش برای درمان زودانزالی به امری محبوب تبدیل شده و بسیاری از افراد ترجیح می‌دهند تا به‌جای مصرف داروهای شیمیایی، به انجام حرکاتی مانند تمرینات کگل برای مردان مشغول شوند. انجام ورزش برای زودانزالی برخلاف سایر درمان‌های مرسوم، درکنار این‌که تأثیرگذاری بیشتری در بهبود عملکرد جنسی دارد، مضرات کم‌تری را نیز از خود به‌جا می‌گذارد. در ادامه، به بررسی کامل این موضوع خواهیم پرداخت.

مکانیسم اثر ورزش در درمان زودانزالی

تمامی ورزش‌ها به‌خاطر افزایش میزان جریان خون در رگ‌های بدن و بهبود سلامت کلی، باعث افزایش عملکرد جنسی می‌شوند. برای درمان زودانزالی با ورزش معمولا از تمریناتی استفاده می‌شود که فشار بیشتری را به پایین‌تنه (به‌خصوص دستگاه تناسلی) وارد می‌سازند. کارشناسان معتقد هستند که ورزش‌هایی مانند یوگا و ورزش‌های هوازی، باعث کاهش استرس و بهبود ارگان‌های داخلی بدن می‌شوند و این امر می‌تواند حتی بیشتر از داروهای شیمیایی میزان کنترل بر انزال را افزایش دهد.

بهترین ورزش ها برای درمان زودانزالی

در ادامه به معرفی چند ورزش برای درمان زودانزالی خواهیم پرداخت. لازم به ذکر است که شما می‌توانید با شرکت در کلاس های توانبخشی ورزشی در کرج، برنامه تمرینی مخصوص خودتان را دریافت کرده و بیشترین نتیجه را از ورزش به‌دست آورید؛ با این‌حال، می‌توانید تمریناتی که در ادامه معرفی می‌شوند را نیز انجام داده و از نتایج بی‌نظیر آن‌ها لذت ببرید.

1. تمرینات کگل

تمرینات کگل برای مردان یکی از محبوب‌ترین ورزش‌های درمان زودانزالی محسوب می‌شوند. درمان زودانزالی با ورزش کگل به‌خاطر بازده بالایی که این تمرینات دارند می‌تواند در مدت‌زمان کوتاهی صورت بگیرد؛ اما ورزش کگل چیست و چگونه باید آن را انجام داد؟

ورزش کگل به‌صورت مستقیم روی عضلات باسن و ران تأثیر گذاشته آن‌ها را تقویت می‌کند. تقویت این عضلات باعث بهبود دستگاه تناسلی نیز می‌شود. تمرینات کگل نه فقط به‌عنوان ورزش برای درمان زودانزالی، بلکه به‌عنوان یک ورزش برای درمان اختلالات نعوظ نیز شناخته می‌شود. برای انجام این ورزش، باید طبق حالتی که در عکس تمرینات کگل برای مردان نشان داده شده است، لگن خود را بلند کرده و چند ثانیه در حالت منقبض مکث کنید. مجدد لگن را پایین آورده و این حرکت را دوباره تکرار کنید. لازم به ذکر است که تمرینات کگل برای مردان انواع مختلف دیگری نیز دارند و باتوجه به نظر مربی، می‌توان آن‌ها را طبق یک برنامه منسجم انجام داد.

خواندن
درمان پا پرانتزی با ورزش | حرکت اصلاحی برای کودکان و بزرگسال

تمرینات کگل یکی از تمرینات ورزشی برای درمان زودانزالی


2. اسکات از جلو

علاوه‌بر تمرینات کگل برای مردان، اسکات از جلو نیز می‌تواند تأثیر زیادی روی کنترل زودانزالی داشته باشد. این حرکت را می‌توانید بسته به توان خود، با وزنه یا بدون وزنه انجام دهید. فشار اصلی اسکات از جلو روی ران‌ها و باسن وارد می‌شود و به‌همین‌خاطر، از آن به‌عنوان یک ورزش برای درمان زودانزالی نام برده می‌شود.

وزنه را بالای سینه‌ی خود قرار دهید یا اگر از وزنه استفاده نمی‌کنید، دست‌ها را به حالتی بگیرید که انگار یک هالتر در دست دارید. سپس به آرامی و با حفظ انحنای طبیعی کمر، زانوها را خم کرده (حالت نیمه نشسته) و مجددا آن‌ها را صاف کنید.

اسکوات از جلو یکی از تمرینات ورزشی برای درمان زودانزالی


3. تمرین هیپ تراست

یکی دیگر از تمریناتی که می‌تواند تأثیر خوبی روی کنترل انزال داشته باشد، هیپ تراست است. این تمرین با نام پل باسن نیز شناخته می‌شود و مانند حرکت اسکات از جلو، می‌توان آن را با وزنه یا بدون وزنه انجام داد. برای انجام این حرکت باید کمر خود را روی یک تکیه‌گاه قرار دهید، بدن خود را در راستای افقی بکشید و زانوها را به‌ حالت ۹۰ درجه خم کنید. سپس لگن خود را به سمت پایین حرکت داده و مجددا، آن را به سمت بالا ببرید.

تمرین هیپ تراست یکی از تمرینات ورزشی برای درمان زودانزالی


4. پرش اسکات

تمرین پرش اسکات شباهت زیادی به حرکت اسکات از جلو دارد؛ با این تفاوت که بدون وزنه انجام شده و با یک پرش همراه است. برای انجام این حرکت، باید دست‌ها را نزدیک یکدیگر گرفته و آن‌ها را روبروی سینه‌ی خود نگه دارید. مانند حرکت اسکات از جلو، با حفظ انحنای طبیعی بدن به حالت نیمه نشسته در آمده و کمی مکث کنید. در انتها، به‌جای این‌که به آرامی بلند شوید، یک پرش انجام داده و دست‌های خود را به حالت کشیده در کنار بدن خود و رو به عقب در بیاورید. جالب است بدانید که حرکت پرش اسکات علاوه‌بر این‌که به‌عنوان یک ورزش برای درمان زودانزالی شناخته می‌شود، در افزایش میزان تستوسترون نیز تأثیرگذار بوده و باعث افزایش میل جنسی می‌گردد.

خواندن
تکنیک تنفس صحیح به چه معناست؟

پرش اسکات یکی از تمرینات ورزشی برای درمان زودانزالی


کدام‌یک از تمریناتی که عنوان شدند را می‌توان به‌عنوان بهترین ورزش شناخت؟

با این‌که تنوع ورزش برای درمان زودانزالی بسیار بالا بوده و می‌توان تمرینات متفاوتی را انجام داد، اما مزایای تمرینات کگل برای مردان از تمامی تمرین‌های دیگری که معرفی شدند بیشتر است. تاثیر تمرینات کگل در روابط زناشویی کاملا واضح بوده و با انجام مداوم این تمرینات می‌توان به‌راحتی نتایج مثبت آن را متوجه شد. انواع تمرینات کگل برای مردان و برای درمان زودانزالی کاملا عضلات کف لگن را تحت تأثیر قرار می‌دهند و نه‌تنها برای زودانزالی، بلکه برای مشکلات دیگری مانند عدم کنترل ادرار نیز مفید هستند. پیشنهاد می‌کنیم که اگر شما نیز می‌خواهید از چنین مزایایی بهره‌مند شوید، به‌هیچ‌عنوان انجام این تمرینات را فراموش نکنید.

نکات مهم در انجام ورزش

ورزش همواره می‌تواند مشکلات فیزیکی و بیماری‌های مختلفی را درمان کند. انواع ورزش های مفید ازجمله ورزش برای دیسک کمر وجود دارند که می‌توان با انجام آن‌ها بیماری‌های مختلفی را بهبود بخشید؛ اما نکته‌ای که در این میان وجود دارد، این است که اگر با مشکلات ارتوپدی درگیر هستید، حتما باید این تمرینات را پس از مشورت با پزشک پیش بگیرید. علاوه‌براین، اگر بیماری‌ای که با آن مواجه هستید حاد می‌باشد، ابتدا توسط یک پزشک متخصص ویزیت شده و سپس درصورت تأیید ایشان به ورزش‌درمانی رو بیاورید. در نقطه مقابل، اگر مشکلی که با آن مواجه هستید حاد نیست یا این‌که قصد پیشگیری از چنین بیماری‌هایی را دارید، نیازی به مشورت با پزشک نبوده و می‌توانید از همین الآن تمرینات خود را شروع کنید.

نکته دیگری که نه‌تنها درمورد انجام ورزش برای درمان زودانزالی، بلکه درمورد انجام تمامی ورزش‌ها وجود دارد، این است که نتیجه بخش بودن تمرینات تا حد زیادی به داشتن یک برنامه حرفه‌ای و استمرار در انجام آن‌ بستگی دارد. به‌همین‌دلیل پیشنهاد می‌کنیم که اگر می‌خواهید بیشتری سود را از وقت و انرژی‌ای که صرف می‌کنید ببرید، حتما طبق یک برنامه و تحت نظر یک مربی حرفه‌ای تمرینات خود را انجام دهید.

نکات مهم در انجام تمرینات ورزشی برای درمان زودانزالی

جمع‌بندی

ورزش درمانی یکی از بهترین روش‌های برای حل‌وفصل مشکلات مختلف می‌باشد. حرکات حرفه‌ای متنوعی در این حوزه وجود دارند که هرکدام از آن‌ها، برای بهبود مشکل خاصی درنظر گرفته شده‌اند؛ از ورزش برای درمان واریکوسل گرفته، تا ورزش برای درمان زودانزالی. در این مطلب سعی کردیم تا چند تمرین مختلف برای درمان زودانزالی را ارائه کرده و به تشریح موضوعاتی مانند مکانیسم اثر ورزش در درمان زودانزالی بپردازیم. همواره پیشنهاد می‌کنیم که برای تأثیر بیشتر، این تمرینات را طبق یک برنامه مشخص و زیر نظر یک مربی انجام دهید. مربی با درنظر گرفتن شرایط فیزیکی شما، بهترین برنامه ممکن را طراحی کرده و قطعا می‌توانید با حفظ استمرار و تمرین منظم، نتایج خوبی را کسب کنید. امیدواریم مطالب گفته شده، مفید واقع شده باشند.

خواندن
توانبخشی ضایعه نخاعی با ورزش ; ورزش هایی کاربردی

منابع: +++

0 0 آراء
امتیاز به مطلب
اشتراک در
اطلاع از
0 نظرات
بازخوردهای اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
0
لطفا نظر دهید.x

به باشگاه آتور خوش آمدید

از طریق فرم زیر در کلاس‌ها ثبت نام کنید